Disse bør du følge på Instagram

Disse bør du følge på Instagram

Norske proffer, internasjonale stjerner, utstyrsprodusenter og mediaprofiler. Her er oversikten over hvilke Instagram-kontoer du bør følge!

Er du som oss, er foto-delingstjenesten Instagram blitt en del av din daglige syklus av apper og nettsider du hyppig besøker. I golf-verden gir Instagram et unikt «behind the scenes»-innblikk i hverdagen til noen av verdens beste spillere.

 

Les også: Norsk Golfs Twitter-anbefalninger!

 

Trenger du hjelp til å komme i gang, eller bare vil ha litt inspirasjon til hvem du skal følge? Her er Norsk Golfs anbefalninger:

 

 

Norske proffer

 

Espen Kofstad - @espenkofstad

Norges eneste spiller på Europa-touren for herrer i 2015.

 

 

 

Suzann Pettersen - @suzannpettersen

LPGA Tour-spiller, Norges største golfstjerne.

 

 

 

Tonje Daffinrud - @tjdaff

Ladies European Tour-spiller i 2015.

 

 

 

Caroline Martens - @carolinemartens

Spiller på Ladies European Tour.

 

 

 

Elias Bertheussen - @eliasbertheussen

Spiller på Challenge Tour i 2015.

 

 

 

Marita Engzelius  @maritaengzelius

Spiller på Symetra Tour.

 

 

 

Rachel Raastad - @rachelraastad

Spiller på LET Access Tour

 

 


Diverse norske

 

Mikkel Bjerch-Andresen - @mikkelgolf

Collegegolfer ved Baylor i Texas.

 

Andreas Gjesteby - @andreasgjesteby

Collegegolfer ved Baylor i Texas.

 

Mathias Lynne Schjølberg - @mathiasschjoelberg

Collegegolfer ved Arizona State.

 

Kristoffer Reitan - @kristofferreitan

En av Norges beste juniorspillere.

 

Andreas Thorp - @andreasthorp

Caddie og kjæreste til LPGA Tour-spiller Beatriz Recari. Blogger på norskgolf.no.

 

Cecilie Ystenes - @cecilieystenes_mentaltrener

Mentaltrener i Raw Performance/Team Norway

 

Jon Karlsen - @jonkarlsengolf

Toppidrettssjef i NGF

 

Norwegian Golf Team - @norwegiangolfteam

NGFs proff- og amatørlag.

 

Thomas Jacobsen - @t.jacobsen

Rullestolgolfer og dobbel paralympics-deltager. Profilen i Norsk Golf #4 2015.

 

Swing Catalyst - @swingcatalyst

Trønderutviklet svinganalysesystem som satser stort i USA.

 

Christian Furu - @christianfuru

Norsk Golfs utstyrsekspert.

 

 

Internasjonale tour-spillere


Tiger Woods - @tigerwoods

 

Rory MciIlroy - @rorymcilroy

 

Michelle Wie - @themichellewie

 

Ben Crane - @bencranegolf

 

Rickie Fowler - @therealrickiefowler

 

Lee Westwood - @westwood_lee

 

Paula Creamer - @paulacreamer1

 

Luke Donald - @lukedonald

 

Keegan Bradley - @keeganbradley1

 

Bubba Watson - @bubbawatson

 

Ian Poulter - @ianjamespoulter

 

Lexi Thompson - @lexi

 

Justin Rose - @justinprose99

 

Beatriz Recari - @beatrizrecari

 

 

Media

 

PGA Tour - @pgatour

 

LPGA Tour - @lpga_tour

 

European Tour - @europeantour

 

Golf Digest - @golfdigest

 

The Golf Channel - @golfchannel

 

The Golf Channel "Morning Drive"  @gcmorningdrive

 

Sports Illustrateds golf.com - @si_golf

 

 

 

Utstyr

 

Golfwrx.com - @golfwrx

 

Nike Golf - @nikegolf

 

PING - @pingtour

 

Callaway - @callawaygolf

 

TaylorMade - @taylormadegolf

 

Titleist - @titleist

 

Cleveland - @clevelandgolf

 

Adams - @adamsgolf

 

Cobra Puma - @cobrapumagolf

 

Adidas Golf - @adidasgolf

 

 

Noen du savner? Fortell oss i kommentarfeltet under!

 

 

Les også

Norsk Golf ønsker at du deltar i debatten og diskuterer denne saken. Vi ber om en saklig og respektfull tone i kommentarfeltet. Vi tillater ikke banning, diskriminerende utsagn, utskjelling av andre debattanter, enkeltpersoner og grupper.

Innlegg som ikke er skrevet med fullt navn vil bli noe strengere moderert. Vi fjerner alle innlegg som vi mener ikke hører hjemme i det offentlige rom. Gjentatte brudd på reglene kan føre til utestengelse.