FIKK IKKE SPILLE

FORSOV SEG: Jim Furyk gjør neppe tabben fra sist uke om igjen, selv om han nå altså ikke vil bli like hardt straffet for det - om det skulle gjenta seg. (Foto: Andy Lyons, Getty Images)

Dropper Furyk-regel

Denne regelendringen er nok Jim Furyk glad for.

Se utskriftsvennlig utgaveTips en vennPDF version

Regelen som førte til at Jim Furyk ble disket sist helg, er nå suspendert for resten av sesongen. Det kunngjorde PGA-boss Tim Finchem tirsdag.

Furuk forsov og var 20 sekunder for sent ute til start på sin pro-am-runde dagen før The Barclays. Heretter, hvis en liknende situasjon skulle oppstå, vil hendelsen bli håndtert som "dårlig oppførsel". Kommer en spiller for sent, må han likevel spille pro-am-runden, og han kan bli nødt til å stille opp på ytterligere sponsortilstelninger.

En spiller som går glipp av hele pro-am-runden vil fortsatt bli ansett som disket for resten av turneringen, med mindre han har fått lov på forhånd.

Finchem har bedt de såkalte Player Advisory Council og Player Directors om å evaluere pro-am-reglene for å finne ut om de bør justeres slik at spillerne fortsatt kan stille opp og gjøre sine pro-am-plikter, uten å stå i fare for å bli diskvalifisert.

Saken vil bli diskutert på et styremøte i november.

Kilde: pgatour.com

Kommentarer

Skriv ny kommentar

Innholdet i dette feltet blir holdt privat og vil ikke bli vist offentlig.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

GOLFPULS

Rickard Allard er ansatt som daglig leder i Kongsvingers Golfklubb. (Pressemelding)

NYHETER

Hardtstlående Gary Woodlands drive under gårsdagens åpningsrunde av Phoenix Open føyer seg inn i rekken av elleville PGA Tour-øyeblikk. Se video.

NYHETER

Marianne Skarpnord klarte cuten med et nødskrik i Australia.

COLLEGEGOLF

Mathias Lynne Schjølberg klarte ikke å holde det gode spillet gående i The Amer Ari Invitational.