Challenge-touren

HELGEFRI: Jan-Are Larsen skuffet med en 78-runde i Strasbourg, og må dermed ta en uønsket helgepause. Foto: All Over Press

Tidlig helg for Larsen

Jan-Are Larsen må pakke sakene tidlig etter en skuffende andrerunde av Allianz EurOpen de Strasbourg på Challenge-touren.

Se utskriftsvennlig utgaveTips en vennPDF version

Larsen lå godt plassert etter første runde med sine to under par, men falt på dagens andrerunde helt ut av det. Etter runden signerte Miklagard-golferen for en 78-runde, seks over par. Han ligger med det fire over par for turneringen, fire slag bak cutgrensen som er satt på par. 

Med fire birdier på runden skulle man tro han kunne få en grei score, men fire bogeyer og hele tre dobbelbogeyer stakk kjepper i hjulene.

Flere spillere er fortsatt i gang med sine andrerunder, men sannsynligheten for at nok spillere skal falle under cutgrensen slik at Larsen kan få spilt i helgen er så og si ikke-eksisterende.

Det blir dermed ingen nordmenn å følge i helgens Challenge Tour-turnering i Frankrike. Marius Thorp har tatt seg spillefri på grunn av sykdom, og Lars Petter Brovold og Peter Kaensche har også valgt å ta seg en liten pause.

Neste turnering på programmet blir dermed Kazakhstan Open, der spillerne skal kjempe om en pott på over tre millioner kroner.

Om du likevel ønsker å følge helgens konkurranse i Strasbourg oppdateres den live her

Kommentarer

Skriv ny kommentar

Innholdet i dette feltet blir holdt privat og vil ikke bli vist offentlig.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

GOLFPULS

Rickard Allard er ansatt som daglig leder i Kongsvingers Golfklubb. (Pressemelding)

NYHETER

Hardtstlående Gary Woodlands drive under gårsdagens åpningsrunde av Phoenix Open føyer seg inn i rekken av elleville PGA Tour-øyeblikk. Se video.

NYHETER

Marianne Skarpnord klarte cuten med et nødskrik i Australia.

COLLEGEGOLF

Mathias Lynne Schjølberg klarte ikke å holde det gode spillet gående i The Amer Ari Invitational.