Fire norske gutter spiller for en plass i US Masters og British Open når Amateur Championship går av stabelen neste uke.
Pressemelding NGF - The Amateur Championship, også kalt British Amateurs, går for å være den største og tøffeste golfturneringen for amatører. De 288 beste på den offisielle verdensrankingen får delta i den prestisjetunge turneringen der vinneren er sikret plass i to av de største proffturneringene, nemlig US Masters og British Open.
De fire norske spillere i årets turnering er:
- Joakim Mikkelsen, Drammen GK
- Anders Engell, Grønmo GK
- Kristoffer Ventura, Moss og Rygge GK
- Mikkel Bjerch-Andresen, Haga GK
Turneringen spilles på banene Hillside og Hesketh nordvest i England 13.–18. juni. Sportssjef Frode Scheie mener turneringen byr på den tøffeste konkurransen en amatørgolfer kan få, men at de norske spillerne like fullt kan hevde seg.
- Vinner man British Amateurs skriver man golfhistorie. Dette er sjansen for fire meget gode norske spillere til å måle seg mot resten av verdenseliten, sier Scheie.
Du kan følge British Amateurs på facebooksiden Norwegian Golf Team. For mer informasjon, besøk turneringens hjemmeside.











Kommentarer
Skriv ny kommentar