NGF og Elverum Golfklubb søker leder for golftrenerutdanningen

NGF og Elverum Golfklubb søker leder for golftrenerutdanningen

Elverum Golfklubb har - i samarbeid med NGF og PGA Norge - opprettet en prosjektbasert stilling som sportslig leder i klubben og programsjef for forbundets høgskoleutdanning som er lokalisert i Elverum. I denne stillingen vil du særlig få ansvar for å styrke klubbens treningstilbud i samarbeid med klubbens ledelse, samt sikre at studentene får et godt golffaglig læringsutbytte og god praksis.

Vi søker deg som i utgangspunktet har høyere utdanning innen idrett (golf), og som har relevant trenererfaring. Stillingen er en del av et prosjekt for å bedre effektene av høgskoleutdanningen, og er foreløpig et prosjekt som strekker seg over 2 sesonger med mulighet for forlengelse.

Viktige arbeidsoppgaver

 • Utarbeide og iverksette sportslig plan for Elverum Golfklubb sammen med klubbens hovedtrener og styre
 • Bidra til å sikre klubbens ambisjoner og mål fastsatt i EGKs virksomhetsplan, med hensyn på rekruttering og ivaretakelse av nye medlemmer
 • Planlegging, videreutvikling, gjennomføring og evaluering av golftrenerstudiet hos Høgskolen i Innlandet, herunder sikre høy kvalitet og aktivitet i undervisningsuker og markedsføring av studiet
 • Sikre god dialog og oppfølging av studentenes PGA-praksis gjennom golfsesongen

Kvalifikasjoner

 • Høyere utdannelse innen idrett, og golf spesifikt
 • PGA Club Professional
 • Trenererfaring fra lokalt og regionalt nivå
 • Relevant jobberfaring kan kompensere for manglende utdannelse

Egenskaper

 • Gode lederegenskaper og forbilde for unge mennesker
 • Høy servicegrad
 • Utadvendt og god til å bygge relasjoner
 • Kreativ og løsningsorientert, omstillingsvillig
 • God skriftlig og muntlig fremstillingsevne på norsk og engelsk
 • Høy arbeidskapasitet i perioder, og innforstått med at stillingen er sesongbasert

Vi tilbyr en unik mulighet til å utvikle deg i en svært viktig stilling for golf-Norge med støtte fra NGF og PGA.

Søknadsfrist 11. februar

 

For nærmere informasjon kontakt:

Elverum Golfklubb:

Tom Kristian Braaten, tom.k.braaten@gmail.com, +47 40639415

 

Norges Golfforbund:

Anders Thelberg, anders.thelberg@golfforbundet.no, +47 91325135

Magnus Sveen

Magnus Sveen

Les flere av mine artikler.

Ansvarlig redaktør i Norsk Golf.


Norsk Golf ønsker at du deltar i debatten og diskuterer denne saken. Vi ber om en saklig og respektfull tone i kommentarfeltet. Vi tillater ikke banning, diskriminerende utsagn, utskjelling av andre debattanter, enkeltpersoner og grupper.

Innlegg som ikke er skrevet med fullt navn vil bli noe strengere moderert. Vi fjerner alle innlegg som vi mener ikke hører hjemme i det offentlige rom. Gjentatte brudd på reglene kan føre til utestengelse.