Pressemelding

 

I perioden 7. -10. august står Miklagard som arrangør for den største profesjonelle internasjonale golfturneringen i Norge. Norwegian Challenge er en European Challenge Tour-turnering hvor norske og internasjonale spillere skal spille om €175.000 i rankingpenger for å komme seg inn på European Tour for 2015-sesongen.

 

Miklagard har siden vi arrangerte Challenge Tour-turnering i 2007 opprettholdt et rykte som en meget god arrangør av profesjonelle turneringer, og har i medlemsmassen opparbeidet god kompetanse på området. Likevel er vi avhengig av et bredt funksjonærkorps for å fylle alle funksjoner som et arrangement på denne størrelsen krever. Derfor håper vi at du ønsker å være en del av vårt funksjonærkorps under denne turneringen i år. Foruten at du hjelper Miklagard, så vet vi fra tidligere arrangementer at det er en glimrende anledning til å bli bedre kjent med andre medlemmer noe som skaper godt klubbmiljø.

 

Du vil bli gitt god opplæring i hvordan du skal utføre din funksjon på forhånd slik at du skal føle deg trygg i rollen. Alle frivillige får mat, drikke og funksjonærklær.

 

European Challenge Tour har en kravspesisfikasjon hvor blant annet følgende oppgaver forventes dekket:

 

• Startere
• Banevakter
• Vertsskap
• Ansvarlige for treningsområdene
• Livecoring på banen
• Scorekortmottak
• Caddier
• Forecaddier
• Frie roller som kan benyttes ved behov
• Sjåfører
• Turneringsledelse
• Rigging av bannere og skilter før turneringsstart
• Nedrigging av bannere og skilter etter turneringsslutt

 

Vi ønsker å ha deg med på laget vårt, og håper at du kan finne tid til å støtte klubbens største arrangement, én eller flere dager i august. Meld din interesse tilelisa@miklagardgolf.no

 

På forhånd takk for din deltakelse!