DRIVERTESTEN 2026//SUPERTILGIVENDE
Cobra OPTM Max-D
Loft: 10,5°, 12° – Justerbar: Loft, lie og tyngdepunkt
Den mest draw-vennlige modellen i OPTM-serien har fått tyngdepunktet flyttet nærmere hælen for å hjelpe spillere med å lukke køllehodet lettere. Samtidig er det lagt inn tydelige hjelpegenskaper i form av MOI-vennlig utforming som gir høy stabilitet, kombinert med lette elementer for å bidra til mer høyde og fart i ballflukten.
Som de øvrige OPTM-modellene er Max D utviklet for å dempe diagonale vridninger i treffet og dermed redusere spredningen sideveis. Ytterligere hjelp mot slice kan gis via FutureFit33-løsningen, der loft og lie kan justeres uavhengig av hverandre. Modellen finnes også i en dameversjon med kortere og lettere skaft.
Panelet sier: Bak ballen gir Max D et generøst og tillitsvekkende inntrykk, slik målgruppen ønsker. Den tydelige hælvektningen, kombinert med en ekstern vektport på 11 gram, er effektiv for å dempe slice og legge til draw-flykt på mer nøytrale slag. Når treffene sitter utenfor sentrum, drar spinnet ofte litt opp – noe som ikke er negativt for målgruppen, gitt den høyere ballbanen mange søker. Den myke treffølelsen fra OPTM-serien er godt til stede, selv om den hjelpsomme utformingen gir litt høyere lyd.
For hvem: For spilleren som vil øke carry-lengden gjennom mer høyde og noe slice-korrigering.
Pris: 6 499 kr