Arrangøren fikk et slag i magen da verdensener- og toer Tiger Woods og Adam Scott, i tillegg til publikumsfavoritt Phil Mickelson alle trakk seg fra turneringen.

 

Europas tre høyest rankede spillere er imidlertid på plass, og er førsteseeder i hver sin pulje sammen med amerikaneren Zach Johnson.

 

Henrik Stenson er toppseedet i Bobby Jones-puljen, og møter Kiradech Aphibarnrat i første runde.

 

Rory McIlroy, førsteseed i Ben Hogan-puljen møter Boo Weekley i sin første match. U.S. Open-vinner Justin Rose skal måle muskler med Scott Piercy, mens Zach Johnson skal duellere mot Richard Sterne.

 

Tidligere Masters-vinner Charl Schwartzel og Sergio Garcia er også med i samme pulje som Rory McIlroy, mens svenskenes håp Stenson kan møte Jason Day, Webb Simpson og Brandt Snedeker før en eventuell finale.

 

Turneringen slår i gang onsdag.

 

 

 

 

 

 

 

Puljene

 

 

Bobby Jones division

 

Henrik Stenson (SWE x1) v Kiradech Aphibarnrat (THA x16)

 

Louis Oosthuizen (RSA x8) v Nick Watney (USA x9)

 

Brandt Snedeker (USA x4) v David Lynn (ENG x13)

 

Webb Simpson (USA x5) v Thongchai Jaidee (THA x12)

 

Jason Day (AUS x2) v Thorbjorn Olesen (DEN)

 

Jamie Donaldson (WAL x7) v Billy Horschel (USA x10)

 

Steve Stricker (USA x3) v George Coetzee (RSA x14)

 

Graham DeLaet (CAN x6) v Patrick Reed (USA x11)

 

 

 

Ben Hogan division

 

 

Rory McIlroy (NIR x1) v Boo Weekley (USA x16)

 

Lee Westwood (ENG x8) v Harris English (USA x9)

 

Charl Schwartzel (RSA x4) v Kevin Stadler (USA x13)

 

Jim Furyk (USA x5) v Chris Kirk (USA x12)

 

Sergio Garcia (ESP x2) v Marc Leishman (AUS x15)

 

Bill Haas (USA x7) v Miguel Angel Jimenez (ESP x10)

 

Ian Poulter (ENG x3) v Rickie Fowler (USA x14)

 

Jimmy Walker (USA x6) v Branden Grace (RSA x11)

 

 

 

Gary Player division

 

Justin Rose (ENG x1) v Scott Piercy (USA x16)

 

Ernie Els (RSA x8) v Stephen Gallacher (SCO x9)

 

Jason Dufner (USA x4) v Scott Stallings (USA x13)

 

Luke Donald (ENG x5) v Matteo Manassero (ITA x12)

 

Matt Kuchar (USA x2) v Bernd Wiesberger (AUT x15)

 

Ryan Moore (USA x7) v Joost Luiten (NED x10)

 

Jordan Spieth (USA x3) v Pablo Larrazabal (ESP x14)

 

Thomas Bjorn (DEN x6) v Francesco Molinari (ITA x11)

 

 

Sam Snead division

 

Zach Johnson (USA x1) v Richard Sterne (RSA x16)

 

Hunter Mahan (USA x8) v Gonzalo Fernandez-Castano (ESP x9)

 

Graeme McDowell (NIR x4) v Gary Woodland (USA x13)

 

Hideki Matsuyama (JPN x5) v Martin Kaymer (GER x12)

 

Dustin Johnson (USA x2) v Peter Hanson (SWE x15)

 

Victor Dubuisson (FRA x) v Kevin Streelman (USA x10)

 

Bubba Watson (USA x3) v Mikko Ilonen (FIN x14)

 

Keegan Bradley (USA x6) v Jonas Blixt (SWE x11)