Johansen åpnet sterkt i Wales
Norges eneste Europatour-spiller på 8. plass etter 68-runde.
Eirik Tage Johansen leverte en knallrunde da Wales Open åpnet på Celtic Manor torsdag. Etter første runde ligger Stavanger-spilleren på en oppsiktsvekkende 8. plass – bare tre slag bak ledende Chris Wood.
– Jeg spilte sammen med Henrik Nystrøm og Fredrik Ohlsson, så det var ikke noe overflødig mye engelsk snakk mellom slagene. Det var en bra start på flighten idag, Nystrøm pitchet i for eagle, jeg to-puttet for birdie og Ohlsson satt sin birdie også, skriver Tage på bloggen sin.
Han var naturlig nok fornøyd med åpningen.
– Spillet var bra i dag, enkelt og lett, mener Johansen, som leverte et spill som spesielt gledet enkelte av publikummerne.
– Moderen og faderen er på plass denne uken og det virker som de koser seg, poengterer Eirik Tage Johansen, som er alene om å forsvare Norges ære på Europatouren denne sesongen.
Han leverte en stødig runde bestående av fire birdier og en bogey på Twenty Ten hvor selveste Ryder Cup spilles i høst. Turneringen der de beste amerikanske og europeiske spillerne møtes i en prestisjefylt lagkonkurranse er golfens svar på fotball-VM.