Her er Hovlands tips til mer lengde
Har du lyst på noen meter ekstra med driveren denne sesongen? Her er hva du kan lære av Viktor Hovland.

Mens nærspillet og puttingen sviktet for Viktor Hovland i innspurten av Arnold Palmer Invitational, var han som vanlig i storslag fra tee-til green. I løpet av de fire dagene var han feltets tredje beste spiller med driveren i hendene, og Hovland kombinerte en gjennomsnittlig utslagslengde på solide 278 meter med å treffe hele 70 prosent av fairwayene.
Les også: Hovlands oppsiktsvekkende tall: – En helt ekstrem utvikling
Det er flere som har lagt merke til at Hovland har begynt å få mye mer trøkk i kula i løpet av de siste månedene. Før avslutningsrunden av Arnold Palmer Invitational spurte en journalist om hva han har gjort for å øke lengdene sine. Her er hva han svarte:
– De siste par årene har jeg forsøkt å bli sterkere, men det aller viktigste du gjør hvis du ønsker å svinge raskere, er å TRENE på å bli raskere. Du må svinge hardere og sette av tid hver eneste uke for å prøve å bygge opp litt hastighet.
– Det første jeg endret, var at jeg hadde en veldig treg baksving tidligere. Tempoet mitt på vei opp var mye tregere enn på vei ned, så første steg var å forsøke å svinge veldig raskt i baksvingen. Etter hvert kom jeg over terskelen med å gjøre det komfortabelt, så nå behøver jeg ikke å tenke på det lenger.
– Det andre er at jeg setter av tre-fire dager i uka hvor jeg holder av minst 20 minutter hvor jeg slår 40 baller som jeg forsøker å slå så hardt jeg kan. Når jeg er ferdig med det, går jeg tilbake til å forsøke å slå rett igjen.
– Man må gi kroppen sin et lite sjokk i blant, slår Hovland fast.
Noe til inspirasjon til din egen trening før sesongen braker løs for fullt?
NB! Sjekk ut noen av Golfskolen-videoene under for flere tips til økt lengde!
Nyheter