pga tour//

Fantomrunde: – En fantastisk dag

Viktor Hovland ristet av seg fredagens skuffelse med en «moving day» det luktet svidd av. Med syv birdier og null bogeyer klatret han over 30 plasser lørdag.

Alt stemte for Viktor Hovland på TPC River Highlands lørdag.
Publisert Sist oppdatert

Viktor Hovland (27) klinte til fra start på lørdagens tredje runde av Travelers Championship. Med hele seks birdier på sine første ni ryddet han opp i alle blemmene fra i går, og det var jernspillet som virkelig stod frem. Da nordmannen var ferdigspilt hadde han tjent nesten tre og et halvt slag på resten av feltet på innspillene.

De siste ni ble en roligere affære, men 27-åringen holdt firkantene unna og pyntet scorekortet med ytterligere én birdie. Kommentatorene var meget fornøyde med det dem så av FedEx Cup-vinneren fra 2023.

– Det er en fantastisk dag, som fort kunne vært noen slag bedre også. Det er ordentlig deilig å se en god, lav runde fra Viktor igjen, meldte Max-ekspert Marius Thorp da Hovland gikk av dagens siste hull.

Satt seg i god posisjon

Vi skrev i går at Oslo-gutten spilte seg ut av seierskampen, og selv om det blir for langt opp til de aller beste i Connecticut har han satt seg i en meget god posisjon før søndagens avslutningsrunde. 

Se intervjuet Hovland gjorde med rettighetshaver etter runden her:

PS! Travelers Championship fortsetter søndag. Du kan følge turneringen direkte på Eurosport/Max med Henrik Bjørnstad og Marius Thorp som kommentatorer.

Se ledertavle

Kan ta sin første

Da Hovland gikk i mål var det duket for Tommy Fleetwood-show. Engelskmannen gikk ut i nest siste gruppe, likt som Justin Thomas og verdensener Scottie Scheffler. I den gruppen ville ikke 34-åringen være lenge.

Europas Ryder Cup-stjerne ga seg ikke før han var syv under par for dagen og -16 totalt. Samtidig trøblet hans amerikanske konkurrenter noe voldsomt. Fleetwood har en tre slags før siste runden og har alle tiders mulighet til å ta sin første seier på PGA-touren.

Powered by Labrador CMS