Garmin norgescup//

Storseier i årets siste Norgescup-turnering

Surnadal Golfklubbs Marius Kvande overnattet med en to slags ledelse før sisterunden på Sola Golfklubb. I jenteklassen vant Ella Ingebretsen.

To fornøyde vinnere poserer med førstepremiene sine.
Publisert

Sesongens siste Garmin Norgescup-turnering fant sted på vakre Solastrand. Etter tre runder var det Marius Kvande og Ella Ingebretsen som stod øverst på pallen.

Holdt unna for talentet

Kvande gikk ut to slag foran Mathias Aase, som tok sølv i Italian Boys i forrige uke og har vist at han virkelig er i form denne høsten.

Presset ser det ikke ut til at Surnadal-spilleren brydde seg nevneverdig om, med en sisterunde på fire slag under par. Totalt gikk unggutten 11 under banens par på Sola.

Aase var fire slag dårligere søndag og endte -5. Tredjeplassen gikk til Markus Brandsæter fra Bærum Golfklubb på -4.

Rett fra Italia til seier

Ella Ingebretsen var i likhet med Aase i Italia forrige uke, hvor hun spilte Italian Girls Championship (U18), og landet i gamlelandet med en kruttsterk 4. plass i bagasjen. Ingebretsen fortsatte også storspillet på Vestlandet og vant på -2, med tre slag ned til Pok Tuphok Pedersen fra Losby Golfklubb.

Erica Hessen Rygh, også fra Losby, satte banerekord søndag og tok tredjeplassen. Rygh gjorde hele åtte birdier på veien til -5.

Se resultater

Powered by Labrador CMS