pga tour//
Må hente seks slag på Shane Lowry søndag
Kristoffer Reitan avsluttet tredjerunden med å redde et mesterlig par etter en tur i det alligatorbefengte vannet. Søndag må alt klaffe for at han skal ta sin første PGA Tour-seier.
I sin tredje turnering som PGA Tour-medlem gjør norske Kristoffer Reitan sakene sine godt på PGA National i Florida. Med 75 % av turneringen unnagjort ligger nordmannen på en delt 12. plass. Lørdag gikk han to under par.
27-åringen tapte bittelitt mot feltet i alle faser av spillet, bortsett fra på greenene, lørdag. Spesielt driveren var litt for ustabil til å få satt sammen en ordentlig bra runde og henge på helt der oppe.
Det dukket det opp et eksempel på da den ferske PGA-proffen slo ut på hull 18. Utslaget gikk gjennom skogen på høyre side av fairway og ut i vannet. Derfra måtte han droppe og pirke seg fremover i fairway, og slo fjerdeslaget fra 120 meter. Innspillet klistret han til en drøy meter, og reddet paret sitt.
For å vinne trenger han en av fjorårets Reitan-søndager.
Lowry i en klasse for seg
Om halvannet år er de forhåpentligvis lagkamerater på Adore Manor i Ryder Cup, men denne uken er Shane Lowry mannen å slå. «Moving day» ble brukt meget godt av iren, som leverte åtte birdier og ti par. Helt på tampen fikk han selskap av Austin Smotherman på -13.
On a front nine heater 🔥
— PGA TOUR (@PGATOUR) February 28, 2026
Shane Lowry is now just one back of the lead @The_Cognizant. pic.twitter.com/PwggV8oZpa
Lørdagens runde ble fremskyndet grunnet en dyster værmelding. Søndag ser det lysere ut, og det ligger an til at turneringens eneste gjenværende nordmann skal jakte et mirakel i tospann med amerikaneren Mark Hubbard.
Turneringen kan du følge på HBO Max og Eurosport Norge, med Henrik Bjørnstad på kommentatorplass.