Woods mister enda en sponsor

Gillette dropper Tiger Woods og flere andre storstjerner fra sitt sponsorprogram.

Publisert

Tiger Woods har mistet en rekke store sponsorer i kjølvannet av skandalen han spilte hovedrollen i. Accenture, LLP, AT&T og Gatorade droppet alle Tiger, kontrakter som var verdt flerfoldige millioner kroner.

Nå er Gillette siste sponsor ut til å droppe den tidligere verdenseneren. Selskapet som bruker stjerner som Roger Federer og Lionel Messi, for å nevne noen, har bestemt seg for å fase ut sin «Gillette Champions» markedskampanje.

Tiger Woods var en av verdens mest ettertraktede ansikt for sponsorer rundt omkring i verden, og han var den første til å tjene over en milliard dollar i sponsoravtaler. Men mange har altså valgt å distansere seg fra golfens aller beste spiller gjennom tidene. Det er også lenge siden Gillette valgte å bruke nettopp Tiger i sine reklamer.

Tiger prøver å bygge opp sitt gode navn og rykte igjen, selv om han har gått gjennom hele 2010 uten en eneste seier. Han har også mistet førsteplassen på verdensrankingen.

Kilde: golf.com

Powered by Labrador CMS