GOLF-NORGE//

I vinter kan du bli med på NM i simulatorgolf

Det åpne norgesmesterskapet i simulatorgolf starter opp i februar. Og alle kan bli med.

Trackman simulatorgolf
Simulator-NM vil være åpent for alle medlemmer av golfklubber tilknyttet NGF – både amatører og profesjonelle.
Publisert Sist oppdatert

Kort tid før jul kommer Norges Golfforbund, Trackman og PGA of Norway med en skikkelig julegave til norske golfspillere. 

Over nyttår vil golfforbundet med samarbeidspartnere invitere til NM i simulatorgolf – et norgesmesterskap som alle kan delta i.

Turneringen skal spilles på Trackman-simulatorer over hele landet. Du kan gjennomføre rundene hvor du vil og når du vil – innenfor angitt tidsrom – så lenge du er logget inn med din personlige Trackman-profil. 

Egen senior- og juniorklasse

– Et viktig steg for å tilpasse seg utviklingen, sier idrettssjef Jonas Lilja-Tverdal i NGF.

Foreløpig er ikke alle detaljer på plass, men det understrekes at simulator-NM vil være åpent for alle medlemmer av golfklubber tilknyttet NGF – både amatører og profesjonelle.

– Vi er veldig glade for at dette kom på plass, sier Jonas Lilja-Tverdal, som nylig startet i sin nye jobb som idrettssjef i NGF.

Han ser turneringen som et viktig steg for å tilpasse seg utviklingen i Golf-Norge og verden forøvrig. Interessen for simulatorgolf har vokst enormt de siste årene. Med registrerte brukerprofiler byr den tekniske plattformen på uante muligheter, som turneringer på tvers av kommune- og fylkesgrenser i Norge.

– Med et NM i simulatorgolf får golfere over hele landet muligheten til å konkurrere på en fleksibel og moderne arena. Sammen med Trackman og PGA of Norway jobber vi med noen spennende elementer som vil gjøre mesterskapet enda bedre. Vi gleder oss til å dele mer på nyåret, sier han.

NM i simulatorgolf vil også ha en egen juniorklasse.

Spilles på norske baner

– Det er svært gledelig at golfforbundet ønsker å støtte opp om NM i simulatorgolf, sier Joakim Mikkelsen i Trackman.

Noe er imidlertid spikret allerede. Årets simulator-NM skal spilles med en eliteklasse, en seniorklasse og en juniorklasse. Turneringen går over tre runder, og det spilles på norske baner. 

Den siste og avgjørende runden skal gå på Byneset GK, som også vil være arena for det virkelige Norgesmesterskapet for damer og herrer i 2026.

– Her er det noe for alle. Etterspørselen etter Trackman-turneringer blir bare større og større. Så dette er forhåpentligvis starten på det som kan bli en landsdekkende turneringsserie de kommende årene, sier Joakim Mikkelsen i Trackman.

De siste årene har det danske selskapet utstyrt hver krik og krok av kongeriket med sin virtuelle teknologi. Mikkelsen roser sine samarbeidspartnere for å se potensialet i simulatorgolfen.

– Det er svært gledelig at golfforbundet ønsker å støtte opp om NM i simulatorgolf. At både NGF og PGA of Norway setter sitt stempel på dette, gir turneringen kredibilitet. Vi håper at så mange som mulig melder seg på, sier han.

Powered by Labrador CMS