golf-norge rundt//

Satser på jenter og unge kvinner i golfen

Sonia Elisabeth Fearnley og Dina Foss Andresen ønsket en ny damegruppe i Hakadal Golfklubb og respons fikk de.

Sonia Elisabeth Fearnley og Dina Foss Andresen ønsket en ny damegruppe i Hakadal Golfklubb og 40 viste interesse.
Publisert Sist oppdatert

Sonia Elisabeth Fearnley og Dina Foss Andresen ønsket en ny damegruppe i Hakadal Golfklubb. En aldersgruppe det ikke blir gjort spesielt mye for mener de.

Jentene skrev på hjemmesiden. Er du mellom 16 og 30 år og klar for å bli en del av et sosialt, lavterskel og inkluderende fellesskap med andre jenter og unge damer i Hakadal Golfklubb er det bare å møte opp søndag 6. juni på Aas Gård.

Dette tilbudet skulle vise seg å falle midt i blinken for mange. 26 jenter og unge kvinner møtte opp for å ta del den første kvelden.

– Vi kan tenke oss at til denne første gangen er det rundt 40 jenter og unge kvinner som har tatt kontakt. Noen var forhindret fra å komme av forskjellige årsaker, forteller de til avisa Varingen.

De kaller seg «Aas Gård piker» og håper at denne gode starten skal utvikles til å bli mange jenter og unge piker i golfklubben som blir med.

Jentene legger også til at dette er et initiativ for deg som ønsker å bygge vennskap, ha det gøy og gjøre ting sammen og med eller uten golf.

Helt klart et prosjekt som burde ha smitteeffekt til andre golfklubber her i landet.

Powered by Labrador CMS