Bubba alene i ledelsen

Etter tredje runde av Waste Management Phoenix Open er Bubba Watson alene i ledelsen.

Publisert

Dag 3:

På fredag spilte Bubba forrykende golf. På lørdag, derimot var både mentaliteten hans og spillet noe helt annet. Da traff han kun to fairways de siste ni:

-På en eller annen måte klarte jeg å spille bogey-fritt de siste åtte hullene. Jeg klarte å holde ballen i spill, og da går det an å gjøre noe ut av det. I dag handlet det kun om å klare å produsere et resultat og komme meg tilbake til klubbhuset, noe jeg fikk til.

Det er ti spillere innenfor fem slag av Bubbas -15, og disse kan være med på å gjøre det vanskelig for ham. En av de er Brendan Steele som spilte en bogeyfri runde på 62 slag lørdag, og etter hans runde på -9 ligger han bare fire slag bak Bubba.

Dag 2:

Bubba Watson fulgte opp sin sterke førsterunde på 64 slag med en 66-runde, til tross for bogey på to av de tre siste hullene fredag.

Med hele 15 birdies på 36 hull viser Bubba at han absolutt fortjener å ligge i toppen, men han er ikke alene: Han må dele ledelsen med Australieren Matt Jones. Begge er 12 under par –kun to slag unna tredjeplassen.

I forrige uke slet Bubba på greenene. Selv om han ledet statistikken i distanse fra tee lå han som sistemann i antall birdies totalt. Ingen vinner om de ikke putter bra. Nå ser det ut til at Bubba endelig har varmet opp putteren:

-Jeg føler jeg kan vinne på alle baner jeg spiller. Jeg spilte veldig bra forrige helg, men puttene ville ikke i. Denne helgen sitter spillet og puttene ruller i.

Bubba har ikke vunnet siden Masters i 2012 og jakter på en etterlengtet seier. Og om Bubba fortsetter å putte bra på de siste to rundene kan det bli nettopp han som  setter vinnerputten på TPC Scottsdales 18. green.

Følg Bubba Watsons siste runde av Waste Management Phoenix Open.

Powered by Labrador CMS