Genesis Invitational//
Hovland stagnerte da Tiger tok et kjempejafs
Legenden fikk den lørdagen vi skulle ønske nordmannen hadde, da sistnevnte fant tilbake til langspillet sitt.

Før «moving day» lå Viktor Hovland på en delt 29. plass, ti slag bak lederne. Han håpet på å kunne bruke dagen godt for å klatre opp mot toppen av ledertavlen, men det ville seg ikke helt for Ekeberg-mannen.
Starten på tredjerunden gikk noe trått og han klarte ikke å komme seg til noen ordentlige gode birdiesjanser. På det femte hullet kom derimot det motsatte - en bogey som følge av en lei tre-putt. Heldigvis klarte han å komme seg opp på par igjen på det åttende etter et godt innspill som gav han en 3,5 meters putt for birdie.
Etter runding var det igjen innspillene som skinte da han la andreslaget på 38 centimeter, og sikret den påfølgende tap-in'en. Da var nordmannen én under for dagen, men det ble dessverre ikke bedre i innspurten.
Ytterligere én bogey og én birdie ble fasiten i det som skulle bli en rolig «moving day» for Hovland på –1, og en foreløpig 26. plass på Riviera.
– Jeg spilte mye bedre i dag, men fikk ingenting ut av spillet. Det er frustrerende når man slår mange gode putter som ikke går i og slår generelt mange gode slag som ikke får uttelling, forteller han til Discovery+ etter runden.
For de sterke sidene av spillet var tilbake for Hovland denne lørdagen. Tallenes tale viser at han er på topp-ti listen for strokes-gained både fra tee og på innspillene, men at det var nærspillet som holdt han igjen i dag. 2,21 slag tapt rundt greenen bidro ikke akkurat til strålende spill.
Men han er ikke nevneverdig bekymret.
– Jeg ser allerede store forandringer på nærspillet mitt etter trenerbytte. Det siste gjenstår er de tingene man ikke ser utpå banen, for eksempel det å være komfortabel i alle typer situasjoner og vite hvor mye skru man må legge på ballen, utdyper han.
Woods gjorde byks
Golf kan endre seg fort i løpet av en dag. Der Tiger Woods slet seg over cutgrensen på fredag, var han en heit mann på lørdag.
To birdier på første ni ble ytterligere imponerende med en tap-in eagle-putt på det tiende. Innspillet på det korte par 5-hullet streifet forbi hullet og røvet alle fra å se en vaskeekte albatross fra legenden selv i comebacket.
A roar nobody would've been ready for 😵
— PGA TOUR (@PGATOUR) February 18, 2023
The tap-in eagle putt moves @TigerWoods to T26 (-3) @TheGenesisInv. pic.twitter.com/PYZYNIuDva
På et tidspunkt luktet Woods på topp-ti plasseringene, men en sur bogey på det sekstende hullet la en demper på ledertavlehoppet.
Han ligger på delt 26. plass sammen med store navn som Viktor Hovland, Justin Thomas og Jason Day. Det blir spennende å se hvem som spiller med hvem når Tiger skal kle på seg den røde t-skjorten igjen.
Like før tredjerunden er ferdig er det spanjolen Jon Rahm som er i ledelsen, liker foran Max Homa og Keith Mitchell.