Ingen fare med Westwood
Lee Westwood er "før skjemaet" når det gjelder kampen om å bli klar til Ryder Cup.
Engelskmannen har slitt med en leggmuskel i lengre tid, og flere har spekulert i om verdenstreeren vil rekke å bli frisk nok til å delta i Ryder Cup på Celtic Manor i begynnelsen av oktober. Sist ut var Europas visekaptein Paul McGinley, som uttrykte bekymring.
Tirsdag kom svaret fra Westwood-leiren.
– Lee kommer til å spille Ryder Cup. Han ligger noen dager foran skjemaet, og alt ser bra ut, sa talsmannen for ISM (International Sports Management) til BBC Sport.
– Lee begynte å chippe og putte i forrige uke, og han slår ned til femmerjern. Det har ikke vært noen tilbakeslag. Han regner med å komme seg igjennom hele bagen i løpet av uken, og på fredag skal han spille 36 hull bare for å være sikker på at han vil være i stand til å spille to runder i Ryder Cup, la talsmannen til.
Westwood, som har vært en av Europas viktigste spillere i de seks turneringene han har spilt, kommer ikke til å spille noen turneringer før Ryder Cup, med unntak av et veldedighetsevent i neste uke der Darren Clarke er vertskap.
Før Westwood ble skadet, var han en av de beste og mest stabile spillerne på touren. Han ble nummer to i både Masters og The Open, i tillegg til at han vant St. Jude Classic.
Westwood har spilt for fire seirende europeiske lag, og han har vunnet 14 kamper, tapt ti og delt fem.
Kilde: Press Association