Kaymer holder seg i Europa
Listen over spillere som prioriterer Europa framfor USA, blir stadig lengre.
Fra før av har spillere som Lee Westwood og Rory McIlroy sagt at de ønsker å bli værende i Europa istedenfor å spille brorparten av neste års turneringer i USA. Noe av årsaken til det er at de ønsker å være mer hjemme sammen med familie og venner, men det skyldes også at Europatouren har økt antallet turneringer spillerne må delta i for å kunne få gjøre det samme året etter.
Martin Kaymer, mannen som har ledet pengelisten (Race to Dubai) i store deler av 2010-sesongen, gikk til topps i USPGA Championship i år. Det betyr at han kunne ha spilt fast på PGA-touren om han ville.
Men det vil han ikke.
– Det passer meg ikke å spille begge tourene neste år. Jeg holder meg på Europatouren. Jeg kommer antakelig til å spille to eller tre turneringer i uSA, men jeg vil for det meste spille i Europa, sa 25-åringen før denne ukens Dubai World Championship.
Tyskeren anser Europatouren som sitt hjem.
– Det er der jeg føler meg komfortabel. Du spiller mot de beste spillerne i verden, legger han til.
Europa har nå seks spillere blant verdens ti høyest rankede.
P.S Sørafrikanerne Louis Oosthuizen og Charl Schwartzel har for øvrig sagt at de ønsker å bli en del av PGA-touren neste år.
Kilde: Press Association