Maiken jakter seier i Sør-Afrika

Under tøffe forhold klatret Maiken Bing Paulsen til solo andreplass. Lørdag jakter hun på Becky Brewerton.

Publisert


Etter å ha åpnet turneringen med runder på 73 og 70, fulgte Maiken Bing Paulsen opp med ny 73-runde fredag. En runde som skulle vise seg å være meget sterk, forholdene tatt i betraktning.
Etter tre runder er hun på par i turneringen totalt, på solo andreplass.

Paulsen tapte to slag tidlig på runden før hun kjempet seg tilbake. 25-åringen var kun én av to spillere som maktet å gå under par på de siste seks hullene.

-Spille i vind har vanligvis vært min svakhet, men jeg har jobbet hardt med det, og tror jeg har blitt bedre. Nå slår jeg med vinden og prøver å ikke tvinge frem noe, sier Paulsen til Ladies European Tour etter runden.

Den norske jenta er fem slag bak ledende Becky Brewerton. Jakten på waliseren, og triumf på Ladies European Tour, kan du følge her: LEADERBOARD

Madelene Stavner (+4) og Marianne Skarpnord (+5) ligger best an av de øvrige norske jentene.

Powered by Labrador CMS