Ny verdensener denne uken?
Denne uken har både Rory McIlroy og Lee Westwood muligheten til å dytte Luke Donald ned fra toppen av verdensrankingen.
Onsdag slår den første av World Golf Championship-turneringene i gang ved Dove Mountain i Arizona, og Rory McIlroy kan med seier kalle seg verdens beste golfspiller. For at det skal skje må også Luke Donald ryke ut i en av de to første rundene.
McIlroy møter sør-afrikaneren George Coetzee i første runde av turneringen, mens Donald på sin side har en antatt mye vanskeligere match i vente mot Ernie Els.
Også Lee Westwood har muligheten til å bli verdensener etter denne helgen, dersom han vinner og Donald ikke kvalifiserer seg til kvartfinalene. De fleste øyne er dog rettet mot McIlroy, som kan bli verdensener i en alder av bare 22 år.
– Rankingen er bare et bi-produkt av det vi driver med. Jeg vil heller fokuserere på å vinne turneringer og forsøke å forbedre meg som spiller. Om jeg klarer det, vil rankingen komme av seg selv, forteller nord-iren.
Det begynner å bli en stund siden McIlroy konkurrerte på amerikansk jord. Sist gang var USPGA Championship for et halvt år siden, der han skadet håndleddet ved å slå inn i en trerot. Siden da har han levert stabilt spill, og har hevdet seg i toppen i nesten alle turneringer han har deltatt i. På sine siste ti starter har han notert seg for hele ni topp ti-plasseringer.