LPGA TOUR//
Borge og Mack åpnet sterkt i par-turnering
Celine Borge og Polly Mack er på 4. plass etter første spilledag i Dow Championship.
De har gjort det sterkt sammen før, og det gode samarbeidet mellom Celine Borge og Polly Mack ser nok en gang ut til å bære frukter på banen.
Den norsk-tyske duoen er på 4. plass etter første runde i parturneringen Dow Championship i Midland. Åpningsrunden endte to under par.
Dermed er Borge og Mack bare ett slag bak de tre parene som deler førsteplassen – Hira Naveed/Gurleen Kaur, Gemma Dryburgh/Nicole Broch Estrup og rookiene Michelle Zhang/Camille Boyd.
Borge og Mack kom godt fra fra torsdagens krevende foursome-format, der spillerne slår annethvert slag på samme ball. I en turnering der man ofte straffes for selv små feil, leverte de en solid åpningsrunde to under par – selv om de måtte tåle en nier (!) på scorekortet.
Seks birdier veiet godt opp for kvadruppelbogeyen på hull 3. Fredag er det rom for store forandringer på ledertavlen i et tettpakket felt.
Den 72 hull lange lagturneringen fortsetter med fourball-format, der begge spillerne spiller sin egen ball og lagets beste score på hvert hull teller.
Formatet gir vanligvis lavere scorer, og det ventes betydelige endringer på resultatlisten før cuten til helgens avsluttende runder.