Kofstad klatret 120 plasser etter 40 hull på rad uten bogey
Det er ikke bare Viktor Hovland som gjør sine saker bra på det europeiske kontinentet denne helga.

Norges til nå eneste mannlige golf-olympier, Espen Kofstad, endte til slutt på 6.-plass i Challengetour-turneringen Open de Bretagne, i Frankrike. Plasseringa gjør at Kofstad avanserer sju plasser på rankingen, til 21.-plass. Det er de tjue beste som sikrer seg full spillerett på neste års Europatour.
33-åringen var innenfor skuddhold for seieren etter å ha vært best i feltet både på fredag og lørdag, men etter å gått til sammen 40 hull uten bogey (!), bestående av 12 birdier og 28 par, var det nok.
Etter åpningsrunden på 76 slag, hadde Kofstad bare elleve spillere bak seg på resultatlista. Dermed klatret Kofstad fra delt 126.-plass til 6. plass. Det er 120 plasser opp på tre dager.
Bogeyen på hull 5 ble hans siste for turneringa. Birdie nummer 15, 16 og 17, fulgte på hull 7, 10 og 11, og dermed -2 for dagen, og -9 totalt.
Det var fattige fire slag vinneren, franske Julien Brun (-13).