GARMIN NORGESCUP//

Tegner og Kleppe til topps i sesongstarten på Meland

Julie Ulvenes Kleppe og Joachim Larsen Tegner sto igjen som vinnere da Garmin Norgescup åpnet på Meland GK i helgen.

Joachim Larsen Tegner
Joachim Larsen Tegner sikret seg seieren i årets første turnering i Garmin Norgescup.
Publisert

Garmin Norgescup er nasjonale forbundsturneringer for damer og herrer og som arrangeres i samarbeid mellom NGF og golfklubbene. 

Målgruppen er primært spillere over junioralder som ønsker å konkurrere på et høyt nasjonalt nivå – og spillere som ønsker å utvikle seg til å ta steget opp internasjonalt.

Denne helgen sesongåpnet norgescupen på Meland Golfklubb utenfor Bergen. Og både været og banen viste seg fra en strålende side da Julie Ulvenes Kleppe (Sotra GK) og Joachim Larsen Tegner (Asker GK) sto igjen som vinnere i hver sin klasse.

Krevende bane

Meland GK er ikke bare kjent som en av landets fineste og beste baner, den er også en av de mest utfordrende. I strålende spilleforhold åpnet Tegner med en knallsterk 70-runde, tre slag under par, og Asker-spilleren så seg aldri tilbake. 

Med påfølgende runder på 74 og 75 slag vant han til slutt med fire slags margin foran Sondre Erevik Ronold (Stavanger GK), som spilte seg kraftig opp med en avsluttende 71-runde etter 79 slag på andrerunden. 

På delt tredjeplass fulgte Axel Einan (80, 74, 71), også han fra Asker GK, og Kevin André Wright (73, 76, 76) fra Drammen GK.

Også i dameklassen uteble den store spenningen da Kleppe (79, 79, 82) til slutt vant med tre slags margin til Tomine Sel (77, 83, 83) fra Stavanger GK. Nærmest de to jentene i toppen fulgte Pok Tuphok Pedersen (82, 88, 83) fra Losby GK, ti slag bak Sel.

Kan vinne en diamant

De nevnte spillerne i dame- og herreklassen er dermed også kvalifisert for nyvinningen Tesori Diamond Challenge, en shoot-out konkurranse som arrangeres onsdag før NM på Haga i august. 

I løpet av våren vil totalt 24 spillere kvalifisere seg gjennom pallplasseringer i de fire første Garmin Norgescup-turneringene, og vinneren av shoot-outen står igjen med en diamant til en verdi av 50 000 kroner.

Tesori Diamond Challenge er et samarbeid mellom Tesori og NGF.

Her er resultater fra Meland

Powered by Labrador CMS