Skarpnord beste norske – Daffinrud stupte

Marianne Skarpnord klatret 18 plasser i sisterunden av Ladies Italian Open. For Tonje Daffinrud på jakt etter en OL-plass gikk det i motsatt retning.

Publisert

Med tre under par etter to runder var Tonje Daffinrud beste norske spiller før søndagens avslutningsrunde med delt 7.-plass – kun fire slag bak toppen av leaderboardet.

Dermed hadde hun en gyllen mulighet til å langt på vei sikre en OL-plass i Tokyo i sommer. Dessverre ble det i stedet en avsluttende 76-runde som sendte henne ned til 35.-plass sammen med Madelene Stavnar, som delte 15.-plassen før siste runde.

Daffinrud har dalt nedover verdensrankingen de siste månedene og nå risikerer å miste OL-plassen på slutten av sommeren hvis ikke spillet tar seg opp. Hun ligger for tiden på 58.-plass på OL-rankingen av 60 spillere totalt som kommer med.

Les også: Drømmen om Tokyo: Slik sikrer Daffinrud OL-billetten

Dagens store lyspunkt ble i stedet Marianne Skarpnord som rundet av med en runde på 69 slag som sendte henne opp til 15.-plass. Med -2 totalt cashet hun inn 3520 euro og endte fem bak den franske amatøren Lucie Malchirand som vant turneringen.

Maiken Bing Paulsen delte 54.-plassen med seks over par. Stina Resen og Karoline Lund var også med denne uken, men begge misset cuten.

Neste Ladies European Tour-turnering er Jabra Ladies Open på Evian Resort i Frankrike fra 3. til 5. juni.

Leaderboard

Powered by Labrador CMS