Spinn og kontroll med nye Callaway-wedger
Roger Cleveland presenterer sitt siste verk, Callaway Forged-wedgen.
Tekst: Christian Furu
Wedgen kommer i to utførelser kalt ‘Copper’ og ‘Trivalent Dark Chrome’ og har Callaways Tour CC riller, etter manges mening de rillene som gir mest spinn på ballen.
Callaway Forged er smidd i karbonstål for å få så myk følelse som mulig. Utseendet er tradisjonelt og enkelt. Sålen tilpasser seg en rekke forskjellige typer slag og underlag. Hver enkelt wedge har tilpasset bounce slik at den fungerer optimalt, gir god ballkontakt og dermed mer spinn.
«Det viktigste i en wedge er hvordan den er å bruke, utseende, form, geometrien på sålen, rillene og materialene,» sier Roger Cleveland. «Denne modellen passer sikkert veldig godt for dem som er på utkikk etter en Callaway wedge med lavere bounce.»
Tour CC rillene brukes kun på Callaways smidde wedger og jern. 21 tett plasserte riller gir kontroll på ballbane og spinn, blant annet ved å sikre kontakt med flest mulig av dem på hvert slag.
Callaway Forged kommer i 52°, 54°, 56°, 58°, 60° og 64°. De er klar i butikker 15.februar og veiledende pris er 1.195,-.