Stallings gjorde jobben
Scott Stallings leverte varene da det gjaldt som mest for å sikre seieren i Farmers Insurance Open på søndag. (SE VIDEO!)

Amerikaneren avsluttet med en runde på fire under par (68) for å avslutte ni under par sammenlagt – ett slag foran Jason Day, Pat Perez, Marc Leishman, K.J. Choi og Graham Delaet.
Stallings startet dagen tre slag bak lederen Gary Woodland, men klatret forbi takket være syv birdies på sisterunden – inkludert birdie på hans siste hull for dagen – for å innkassere vinnersjekken på 1,1 millioner dollar og sin tredje seier på PGA-touren.
– Det har ikke sunket ordentlig inn ennå, det er deilig at jeg klarte å holde stand. Jeg slo noen gode slag i innspurten, men hadde en virkelig dårlig drive på det 17. Heldigvis klarte jeg å redde et bra par. Jeg drivet ballen dårlig i dag, oppsummerte Stallings sitt eget spill etter seieren.
Gary Woodland var i delt ledelse med tre hull igjen å spille, og hadde mulighet til å tvinge Stallings ut i omspill. En dobbelbogey på det 17. endte imidlertid hans vinnersjanser.
– Dette blir hardt å svelge. Det føles som jeg rotet bort en PGA Tour-seier i dag. Jeg drivet ballen bra tidlig, men klarte ikke å utnytte det. Jeg scoret bra mot slutten, men dessverre ødela en dårlig sving på det 17. Men alt i alt spiller jeg veldig bra, og det kan jeg ta med meg fra denne uken. Scott Stallings spilte en fenomenal runde i dag, sier Woodland til pgatour.com..
Siste runde ble kanskje ikke helt hva arrangøren hadde forestilt seg. Fjorårsvinner Tiger Woods skulle jage sin niende seier på Torrey Pines, men misset cuten etter tre runder, etter en av karrierens dårligste runder. Phil Mickelson var det andre store trekkplasteret, men han måtte trekke seg etter åpningsrunden på grunn av en vond rygg.
Neste turnering på PGA-touren er Waste Management Phoenix Open på TPC Scottsdale. Espen Kofstad spiller mandagskvalifisering i håp om en plass på startstreken.
Høydepunkter