Treg torsdag for nordmennene i Spania
Kristian Krogh Johannessen på OL-jakt leverte en tredjerunde på det jevne, mens Kristoffer Reitan slet i Challenge de Espana torsdag.

Duoen delte 8.-plassen på ni under par etter halvspilt turnering, men befinner seg nå på henholdsvis 23.- og 38.-plass før siste runde.
Kristian Krogh Johannsessen gikk en innholdsrik runde på én under par, som bestod av fire birdier og en eagle, men også tre bogeyer og en dobbelbogey.
Med -10 sammenlagt har han nå seks slag opp til lederne Ewen Ferguson og Frederic Lacroix og to slag opp til en plassering som vil gi verdensrankingpoeng.
Det er nemlig mer på spill for Krogh denne uken enn bare turneringen i Spania. Den siste uken har han nemlig kapret den siste plassen på OL-rankingen, og Open de Espana er den siste turneringen før deadline for uttaket på mandag.
Hans nærmeste konkurrent, Ashtun Wu fra Kina, misset cuten i Spania, og dermed er det bare noen få potensielle skjær i sjøen som står mellom Krogh og deltagelse i Tokyo-OL.
Dersom Krogh havner utenfor topp-15 i Spania, er han avhengig av at en annen kineser, Zhinjung Jang, ikke ender topp-10 på den amerikanske Korn Ferry-touren i helgen.
I tillegg slår majorturneringen U.S. Open i gang torsdag, og dersom en ukjent spiller langt nede på rankingen mot formodning skulle finne på å vinne mot verdenseliten, kan det også dytte Krogh ut fra OL.
For Kristoffer Reitan sin del ble det en tung dag på jobb torsdag. Han bokførte tre birdier og en eagle, men det hjalp ikke stort da det også var fire bogeyer og to dobbelbogeyer på scorekortet.
Frem til tredjerunden var Open de Espana en etterlengtet opptur etter en trå start på sesongen for Reitan. 23-åringen har startet året med kun to av seks klarte cuter på Challenge Tour og 35.-plass som beste resultat. 66-runden hans på onsdag var hans beste Challenge Tour-runde for sesongen.
Elias Bertheussen og Eirik Tage Johansen deltok også i Spania, men misse begge cuten.