golf-Norge rundt//
Golfklubben fikk over en million
Sandefjord Golfklubb har mottatt 1 025 000 kroner fra Thorbjørn Hansens stiftelse.
Sandefjord Golfklubb har mottatt nye penger fra Thorbjørn Hansens stiftelse. Denne gangen får golfklubben 1 025 000 kroner i støtte fra Thorbjørn Hansens stiftelse.
Denne gaven betyr enormt mye for golfklubben, og vil bidra direkte til videreutviklingen av deres nye Trackman Range-anlegg.
Midlene er også øremerket investering i robotplukker og nye rangeballer til det nye treningsanlegget. Dette vil gi en betydelig forbedring av både kapasitet, kvalitet og brukeropplevelse på rangen, samtidig som det effektiviserer den daglige driften. Investeringen vil komme medlemmer, gjestespillere, juniorer og kursdeltakere til gode, og blir en viktig del av utviklingen av et moderne og fremtidsrettet treningsanlegg ved Sandefjord Golfklubb, skriver de på sin hjemmeside.
Thorbjørn Hansens stiftelse ble opprettet 08.02.2016. Stiftelsen har mottatt donerte verdier på i overkant av 400 millioner kroner fra Thorbjørn Hansen, som gikk bort 17.06.2016. Stiftelsens formål er å støtte breddeidrett og allmennyttige tiltak i Sandefjord kommune.
Siden 2018 har stiftelsen delt ut hele 134 millioner kroner til ulike lag, foreninger og allmennyttige tiltak i lokalmiljøet. Bare i år deles det ut totalt 31 millioner kroner. Dette viser et imponerende og langsiktig engasjement for idrett, aktivitet og frivillighet i Sandefjord.