golf-Norge Rundt

Gratis juniortrening er reddet for 2026

Stord Golfklubb fikk 98 100 kroner til juniorarbeidet for 2026 og det gir gratis tilbud.

Juniorgolfer i Stord Golfklubb Emre Henriksen og juniortrener Ben Ståle Henriksen er glade for at Gjensidigestiftelsen tilgodeså dem med 98 100 kroner.
Publisert Sist oppdatert

Stord Golfklubb har i flere år hatt gratis juniortrening for juniorgolfere og andre, men det koster penger. Nå har Gjensidigstiftelsen kommet med en sjekk på 98 100 kroner som betyr at 2026 er reddet.

– Hver søndag har vi tilbud om gratis juniortrening for alle barn og unge mellom 4 og 19 år. Oppmøtet varierer noe med vær og vind, men ligger som regel mellom 15 og 30 unge golfspillere, forteller daglig leder i golfklubben Lena Hartvigsen til Norsk Golf.

Hun forteller videre at tilbudet er helt lavterskel. De unge trenger ikke medlemskap eller utstyr for å være med. En gang i måneden arrangerer de Stjernejakt som er blitt meget populært.

– I tillegg har vi to faste treninger i uka for junior elitegruppa 12 spillere. Nå i slutten av sesongen startet vi opp med en egen gruppe, for de som ligger mellom nybegynnere og elite. De som har spilt en stund og ønsker litt mer oppfølging enn søndagstreningen gir, forteller Lena.

Alle som deltar får gratis rangeballar, både under og utenom trening. Stord Golfklubb har gratis utlånsutstyr til de som trenger det. Golfklubben har utdannet fem frivillige trenerer til Trener 1-nivå.

– Det er helt klart mange nå som ble glade når Gjensidige stiftelsen kom med sjekken til oss.

Powered by Labrador CMS