Golf-norge rundt//

Må si nei til nye unge golfspillere

Stavanger Golfklubb har lange ventelister for å få spille golf.

Stavanger Golfklubb må si nei til nye medlemmer unge som eldre.
Publisert Sist oppdatert

Siden pandemien har golfsporten ikke sett seg tilbake, og ingen idrett har flere nye medlemmer er nettopp golfen.

Nå har man dessverre kommet dit at golfklubber må si nei til nye medlemmer, og det gjelder like gjerne barn som eldre. Det kan utvikle seg til å bli trist framover, for det er meget dårlig med bygging av nye golfbaner.

Stavanger Golfklubb er en av golfklubbene som har fått merke dette. Da de telte opp medlemmer den 10. desember sto 317 personer på venteliste i golfklubben. Hele 119 barn var blant de som sto på venteliste.

Hele 55 prosent av ventelisten er under 17 år, og 75 prosent er under 34 år.

– Frem til i sommer slapp alle under 17 år å stå på venteliste, men nå har vi dessverre måttet innføre venteliste også for dem, sier Kim Sem-Henriksen i Stavanger Golfklubb til Rogalands Avis.

Les hele saken i RA Stavanger

De ser imidlertid ingen ende på problemet i nærmeste framtid. For Stavanger Golfklubb er det bare ikke plass til flere.

For å møte etterspørselen har Stavanger Golfklubb nå startet arbeidet med å bygge en ny korthullsbane med seks hull. Banen skal prioritere yngre medlemmer.

Powered by Labrador CMS