golf-norge rundt//

Mye spennende skjer på Hauger Golfklubb

Her blir golfbilparken, rangen skal oppgraderes og driftsbygningen utvides.

30 splitter nye golfbiler vil være på plass til oppstarten av 2026 sesongen.
Publisert Sist oppdatert

Det vil skje mye spennende i og rundt Hauger Golfklubb fram mot 2026 sesongen.

– 30 splitter nye golfbiler med litium batteri er bestilt, og vil være på plass til oppstarten av 2026 sesongen. Vi har en stor, og økende etterspørsel på golfbiler her på Hauger. Den gamle bilparken med blybatterier, er ikke i nærheten av å være et godt nok tilbud til medlemmer og gjester, forteller styreleder Gunnar Solberg i Hauger Golfklubb til Norsk Golf.

Han kan videre fortelle at utvidelsen av driftsbygningen blir spesielt viktig. Dette har vært planlagt over tid, men nå blir arbeidet satt i gang.

– Her skal det bli fine forhold for våre banearbeidere, hvor det blant annet skal bygge hybler som kan brukes i sesongen av dem. Langt bedre plass for maskiner og redskap er noe vi virkelig trenger, mener Solberg.

Det vil også bli store forandringer på rangen, hvor det vil komme et nytt overbygg. Dermed blir det mulig å trene og kose seg her i all slags vær.

– Vi har også noen planer for vedlikehold og forbedringer av selve golfbanen, avslutter styrelederen.

Powered by Labrador CMS