Golf-Norge rundt//

Nøtterøy Golfklubb fortviler over golfere

Golfklubben liker svært dårlig at enkelte golfspillere ikke kan følge de regler som er på drivingrangen.

Slik så det ut på drivingrangen på Nøtterøy Golfklubb, etter at personer brukte gresset og ikke mattene.
Publisert Sist oppdatert

Nøtterøy Golfklubb liker svært dårlig at enkelte golfspillere ikke kan følge de regler som er på drivingrangen.

De har sin drivingrange åpen i det milde været og det er mange som benytter seg av tilbudet. Dessverre er det alltid noen som ikke kan la være å ødelegge.

Nøtterøy Golfklubb minner om at det ikke er tillatt å slå fra gresset på driving rangen. Gresset er nå helt oppslått og i svært dårlig stand, og det ser rett og slett ikke bra ut. Dette skriver de.

Golfklubben presiserer igjen at det ikke lov å slå fra gresset på sommeren, og det er heller ikke lov nå på vinteren. 

De skriver videre, at selv om vi er i desember, har vi valgt å holde driving rangen åpen for våre medlemmer og gjester. Dette som en ekstra service i det milde været, og da er vi avhengige av at alle respekterer reglene som gjelder.

Powered by Labrador CMS