Golf-Norge Rundt//

Stengte drivingrangen for sesongen

Styrene i Klæbu Golfsenter AS og Klæbu Golklubb har stengt drivingrangen for sesongen for utvidelse.

Styrene i Klæbu Golfsenter AS og Klæbu Golklubb har stengt drivingrangen for sesongen for utvidelse.
Publisert Sist oppdatert

Når sesongen 2026 åpner blir det forandringer Klæbu Golfsenter AS og Klæbu Golfklubb. De skal bygge om drivingrangen.

Styrene i Klæbu Golfsenter AS og Klæbu Golfklubb besluttet for en tid tilbake, at drivingrangen ble stengt for sesongen allerede kvelden 31 august.

Årsaken er at de skal utvide drivingrangen til 25 matter. Av den grunn må hele rangen bygges om, skriver Klæbu Golfsenter AS og Klæbu Golfklubb.

Videre skriver de at utslagsmattene bli i samme retning som fylkesveien og blinken på 235 meter vil bli midt i siktelinjen fra alle matter. Frem til blinken blir avstanden ca. 190 meter, og i bakkant slik det er i dag ca. 210 meter.

Drivingrangen vil bli forlenget bakover med 40 meter, slik at total lengde for slag på rangen blir ca. 250 meter. Dette er noe som medfører mye arbeid, og for å sikre ny range klar for spill ved sesongstart etter påske 2026. Av den grunn er de nødt til å starte arbeidet allerede nå.

Dagens nett kommer til å bli tatt ned, og ny plassering av stolper vil bli utført i høst. Nye nett kommer rett før oppstart sesongen 2026.

Drivingrangen vil få ti matter mer enn hva de har i dag, og et mye større treningsområde bak og til høyre for mattene. Det vil også bli bedre innspill mot green på hull 9, etter at arbeidet er ferdig.

Powered by Labrador CMS