golf-norge rundt//
Våknet til unødvendig hærverk på golfbanen
Mjøsen Golklubbs greenkeeper fikk en lite hyggelig overraskelse lørdag morgen.

Det jobbes enormt mye på våre golfbaner, for at de skal være best mulig for klubbens medlemmer og gjester.
Da greenkeeper Markus Kalve på Mjøsen Golfklubb skulle ut for å gjøre banen klar for lørdagens spillere, ble han møtt av noe han gjerne skulle vært for uten. De har mer enn nok å gjøre uten at de skal reparere skader på grunn av hærverk.
Det hadde vært uvedkommende på golfbanen med dårlige hensikter. Det var begått hærverk på green 12. Noen har i løpet av natten slått med jernkølle på green, og laget store sår i den. En bøtte med rangeballer ble funnet i bunker som også var ramponert.
Sårene ble fylt med sand så raskt som mulig, slik at det er mulig å putte over dem når golfspillerne kommer til green 12. Problemet er at slike skader tar langt tid å lege, og det er bare så unødvendig.
Mjøsen Golfklubb ønsker tips slik at de kan få kommet til bunns i denne hærverk saken.