Golf-Norge rundt//
Vestfold GK fikk hjelp til framtiden
Golfklubben fikk 500 000 kroner til utbygging av solceller.
Framtiden blir mer og mer strømrelatert, og det har Vestfold Golfklubb tenkt på i tiden som kommer.
Solceller blir helt klart en viktig del for mange golfklubber her i landet. Det er ingen som vet hvordan strømprisene vil utvikle seg. Flere og flere golfklubber investerer strømrelaterte maskiner i sin maskinpark.
Vestfold Golfklubb fikk tildelt 500 000 kroner fra Thorbjørn Hansens Stiftelse. Pengene skal brukes til utbygging av solceller.
Disse solcellene kan forsyne driftsbygningen med strøm til lading av elektriske greenklippere, mindre roboter, samt andre elektriske vedlikeholdsmaskiner. I tillegg har vi et stort vanningsanlegg og utgifter til oppvarming i klubbhuset som kan dra nytte av egen strømproduksjon, skriver de på sin facebookside.
Bransjen elektrifiseres i rekordfart, og produksjonen av egen strøm vil ikke bare gi kutt i løpende driftskostnader, men er også et stort steg for klubben i en mer bærekraftig retning, mener de.