Har vunnet årets to første turneringer med 17 slag!
Mia Sandtorv Lussand (Fana GK) var overlegen igjen i årets andre Srixon Tour-turnering på Gamle Fredrikstad GK. Alexander Settemsdal (Nøtterøy GK) tok en knepen seier i en langt mer jevnspilt gutteklasse.

Fana-jenta Lussand var knusende overlegen i sesongstarten på Sandefjord GK for tre uker siden da hun vant med hele ni slag. Tirsdag fulgte hun opp med en seier med åtte slags margin (-6) på Gamle Fredrikstad GK etter solide runder i den tidvis kraftige vinden på 68, 73 og 69 slag.
I løpet av de tre rundene gjorde 17-åringen 14 birdier, åtte bogeyer og resten par.
Dermed har hun fått en perfekt start på sesongen med to seirer på rad etter en litt frustrerende fjorårssesong der hun fulgte opp sammenlagtseieren på Srixon Tour i 2019 med å kjempe i toppen alle de fem turneringene hun spilte, men uten å vinne noen av dem.
I neste Srixon Tour-turnering 27. juli får hun attpåtil hjemmebanefordel på Fana GK: det blir en gyllen mulighet til å vinne tre på rad – en bragd hun før øvrig også klarte i 2019.
(Artikkelen fortsetter under)

Tirsdagens seier var Lussands sjette totalt i U19-klassen på Srixon Tour.
Lussands klubbvenninne Silje Torvund Ohma og Celine Brovold Sanne fra Asker GK delte andreplassen på to over par.
(Har du lest vårt portett av Fana-jentene Lussand og Ohma? Les «Sammen til verdens ener» her)
I guttenes U19-klasse løftet Alexander Settemsdals (Nøtterøy GK) avsluttende runde på par ham opp fra tredjeplass til seier med ett slags margin over Philip Linberg Bondestad (Drøbak GK). Åsmund Sandnesmo Norum (Stiklestad GK) endte på tredjeplass ytterligere tre slag bak.
(Artikkelen fortsetter under)

Settemsdal endte fire under par sammenlagt med stabile runder på 69, 71 og 72 slag. Dette var Settemsdals andre seier på Srixon Tour og hans første siden 2019.
I guttenes U15-klasse på Gamle Fredrikstad var det Oslo GKs Leo Aaraas som stakk av med en ett slags seier med en totalscore på én over par (73, 73, 71), foran klubbkompis Fridtjof Farhang som han var i delt ledelse med foran siste runde. Henrik Kleivenes (Stavanger GK) ble tredjemann på +5.
I jentenes yngste klasse vant Nova Sofia Siljander (Stavanger GK) på +8 etter runder på 72, 75 og 77 slag. Det var hele elleve slag bedre enn Henriette Spilling Gjelten (Losby GK) og Pia Eide (Stavanger GK) på andreplass.
(Artikkelen fortsetter under)


Srixon Tour er den øverste turneringsserien for juniorer i Norge. Målet er å skape en god arena for utvikling og forberede spillerne på internasjonal turneringsdeltakelse.
Resultater Srixon Tour på Gamle Fredrikstad GK