Toursveip//

Sterke andrerunder sikret helgespill

Både Andreas Halvorsen og Bård Skogen måtte jobbe hardt for å få snøre på seg golfskoene i helgen. Heldigvis, sett med norske øyne, gjorde de nettopp det.

Andreas Halvorsen gikk -4 på andrerunden av Omega European Masters i vakre Sveits.
Publisert Sist oppdatert

PGA-tourens sluttspill er over, mens LPGA og LET har turneringsfri før Solheim Cup neste uke. Likevel er tre norske proffer i aksjon på europeiske tourer denne uken.

DP World Tour

Andreas Halvorsen fikk ingen enkel åpning på Omega European Masters i de sveitsiske alpene. Bogeyer på hull 2 og 5 ble fulgt av en birdie på hull 7. En ny bogey på det niende sendte 29-åringen ut i to over par.

Halvorsen svarte på siste ni. Etter fire strake par kom birdiene på løpende bånd. Han senket for birdie på begge par 5-hullene 14 og 15, før han gjorde det samme på hull 16.

Tre strake birdier løftet ham til én under par og delt 65. plass etter åpningsrunden.

Fredag ettermiddag fortsatte han i samme spor i de vakre omgivelsene. Med fem birdier og en enslig firkant på scorekortet klatret Larvik-spilleren 31 plasser på ledertavlen og sikret helgespill med god margin. Opp til leder Thristan Lawrence har han åtte slag.

Nordmannen kom inn i turneringen som nummer 114 på Race to Dubai. En god helg i Crans-Montana kan derfor bli viktig i kampen om spillerettighetene for neste sesong.

Her er ledertavlen

Bård Skogen feiret bursdag med god golf i Øst-Europa.

HotelPlanner Tour

Bård Skogen fikk en langt mer dramatisk avslutning på første runde av Rosa Challenge Tour i Polen. Nordmannen var én over par etter en bogey på hull 5. En birdie på hull 11 ble fulgt av bogey på det neste, men Skogen slo tilbake med birdier på hull 16 og 17.

Dermed var han én under par før siste hull. Der kom rundens kostbareste feil. En dobbelbogey sendte ham tilbake til én over par og delt 100. plass.

Det betydde at arbeidshanskene måtte på under fredagens runde. Vestlendingen krummet nakken og gikk to under par i tøffe forhold. Det var godt nok til å klatre hele 49 plasser, som tok han innenfor cutgrensen med minst mulig margin.

Her er ledertavlen

Nordic Golf League

Sebastian Eidsæther Syr var eneste norske som klarte cuten i Sverige.

Sebastian Eidsæther Syr (Losby GK) ble eneste nordmann som klarte cuten i Crona Software Halland Open. Syr åpnet turneringen på par og fulgte opp med to under par torsdag. Etter en bogey på hull 7 svarte han med birdier på hull 11, 13 og 15.

Det ga en totalscore på to under par og delt 44. plass. Cutgrensen endte på samme score, og Syr tok seg dermed videre på minst mulig margin.

På turneringens siste dag ventet ei en opptur for Losby-spilleren. Lysluggen var en av få spillere som gikk over par fredag, og endte som nummer 51.

Phillip Bondestad, Jakob Stavang Stubhaug, Jørgen Winther, Casper Kennedy, Sondre Solum Muffetangen, Mikkel Antonsen og Henric Bjelke klarte dessverre ikke cuten. 

Her er ledertavlen

Powered by Labrador CMS